Chwile spędzone w ogrodzie kojarzą się ze spokojem, wyciszeniem i relaksem. Jeśli z jakiś powodów nie możemy sobie pozwolić na posiadanie własnego ogródka, marzymy o jego namiastce w mieszkaniu. Nie wystarczają nam już jednak kwiaty, które rosną w doniczkach. Nic tak nie przywołuje bowiem sielskiego klimatu jak dźwięk powoli płynącej wody. Taki klimat można stworzyć z pomocą pokojowych fontann.

Fontanna – sposób na wyciszenie

Szum wody, która powoli spływa po kamyczkach kojarzy się od razu z małym, górskim strumyczkiem, który napotykamy podczas wędrówki. Wyobraźmy sobie teraz, że taki potoczek możemy mieć w swoim mieszkaniu. Powrót z pracy i codzienny relaks może wyglądać zupełnie inaczej.

Nawet w centrum miasta będziemy mieć okazję znaleźć swoją oazę, gdzie poczujemy bliskość natury. Fontanny pokojowe idealnie wpisują się w filozofię zen i slow life. Są niezbędnym dodatkiem dla każdego, kto bardziej niż wartości materialne i pogoń za karierą ceni życie wewnętrzne, uważność i metafizykę. Wspaniale pasują do wnętrz utrzymanych w minimalistycznym stylu lub inspirowanych kulturą wschodnią.

Pokochają je również miłośnicy pomieszczeń mrocznych i ciemnych, przywodzących na myśl buddyjskie klasztory. Przy fontannie pokojowej można się odprężyć, pomedytować i poczuć jedność z przyrodą.

Taki element dekoracyjny pełni również praktyczną funkcję, ponieważ nawilża powietrze, co ma szczególne znaczenie w okresie zimowym, gdy jest ono nadmiernie wysuszone przez ogrzewanie. 

Wybór odpowiedniej formy

Zwolennicy minimalizmu postawią z pewnością na najprostsze rozwiązania, wybierając fontannę składającą się z kilku postawionych jeden na drugim kamieni, po których spływa woda. Najlepiej wybrać wtedy fontannę w kolorze czarnym lub szarym, która dopasuje się do każdego wnętrza w surowym stylu.

Z kolei osoby, które pragną, aby fontanna stałą się centralnym punktem pomieszczenia, powinny zdecydować się na nieco większy model, składający się z wielu mis, ustawionych na sobie pod różnymi kątami, zapewniającymi przepływ wody.

Można zdecydować się również na wersję z rzeźbionymi ozdobami (najpopularniejsze są motywy nawiązujące do antyku lub klasyczne) oraz z podświetleniem LED.