Wspaniałym pretekstem do zmiany twojego wnętrza mogą być trendy, które zdominują mieszkania w 2020 roku. Tematy, jakie pojawiają się w życiu publicznym, wkraczają na salony i stają się inspiracją dla projektantów wnętrz.

W nadchodzących dwunastu miesiącach będzie mnóstwo nowości, trochę tematów, które przewijały się w poprzednich latach i z pewnością zero nudy!

Wielki powrót do natury

Cały świat fascynuje się dzisiaj ekologią i odnawialnymi surowcami. Tego trendu nie mogło zabraknąć również wśród projektantów mebli i designerów. Wielu z nich zaleca nawet (co rzadko się zdarza), aby nie kupować nowych mebli, a postawić na recykling tych starych.

Można zauważyć, że ogromnym zainteresowanie cieszą się teraz warsztaty renowacji mebli. Odpowiednio wyszlifowane, oklejone lub pomalowane przedmioty zyskują nowe życie. I to za niewielką cenę. Nie zawsze trzeba kupować coś nowego, żeby całkowicie odmienić swoje wnętrze.

Ta modna idealnie wpisuje się w popularny już od jakiegoś czasu styl loftowy, który zakłada wykorzystanie zużytych i niepotrzebnych materiałów. W tym przypadku są to jednak zazwyczaj pozory, a ceny tych minimalistycznych mebli potrafią zaskoczyć.

Oprócz tego miłość do natury przejawia się w znacznym zwiększeniu ilości zielonych roślin w pomieszczeniach. Modne i pożądane są oryginalne formy sukulentów i tropikalnych odmian kwiatów.

Etniczny kolor i forma

Inny wnętrzarski trend zakłada odejście od minimalistycznego uniwersalizmu na rzecz wielokolorowego indywidualizmu w stylu boho. W modzie pozostają ludowe wzory i motywy, oczywiście w odświeżonej, nowoczesnej stylistyce. Łowickie wycinanki i góralskie zawijasy to bardzo atrakcyjny element dekoracyjny, w szczególności dla osób, które pragną podkreślić swoje przywiązanie do tradycji i regionu, z którego pochodzą.

Oprócz tego niezwykle popularne są dywany, kilimy oraz poduszki nawiązujące do etnicznych motywów afrykańskich i azteckich. Wspaniale wkomponują się w pomieszczenia, które należą do osób z artystyczną duszą.